Členy ve větách rozhodně hledejte - a pěkně pečlivě

9. března 2015 v 16:23 | Orny
Možná to nevíte, ale každá věta se skládá z mnoha větných členů. A ty nám mnohdy dělají paseku i v pravopisu, protože ne všechny slovíčka se píší stejně v případě, že jde o předmět, podmět, příslovečné určení či jiný člen věty. A právě proto se divím, že tomuhle učivu se na mnoha základních a středních školách moc nevěnují.


Prostě na to nemají čas, nebo na to učitelé kašlou. Kdoví - každopádně žáci pak mají v budoucnu problémy. Na základce se to nějak skryje - opíše testík od chytré sousedky Martinky, jedno zkoušení přetrpí s 4- a zbytkem známek to vyrovná. Jenže na střední škole se začne lámat chleba.

Tady už nic neopíšete, protože váš soused ví ještě větší lautr nic než vy. A lidé před vámi i za vámi vás prosí, ať jim pomůžete. Takže zde už moc pomoci nenajdete. Jenže jak z toho? Co si pomoci sám? A doučit se je pomocí online testů větných členů.

Nemůžete se divit, že je vám doporučuji, protože je mají na svědomí šikovní tvůrci z češtinářského serveru Pravopisně.cz. Ti už připravovali dříve více webíků - pár jich už je venku (slovnidruh.cz například), případně je postupně rozšiřují podobně jako Velkápísmena.cz, či vyjmenovanáslova.eu.

Co na daném serveru vlastně najdete?

  • Podmět.
  • Přísudek.
  • Doplněk.
  • Předmět.
  • Příslovečné určení.

A mnoho příklady a již zmíněných elektronických cvičení, které si můžete spustit v pohodlí domova stejně dobře jako na školních počítačích. Můžete tak procvičovat dané jevy kdekoliv budete moci.

Máte mý čtenáři další zajímavé zdroje o češtině? Kde si ji procvičujete vy? Napište mi do komentářů, ať se také něco přiučím:) Vaše Orny XoXo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama