Pravidla, pravidla a pravidla...

30. ledna 2015 v 14:26 | Bez nich to nejde
Jak se jako moji čtenáři díváte na pravidla pravopisu? Milujete je, rádi si v nich pročítáte (hlavně v těch akademických), nebo je ze srdce nenávidíte a nejraději byste je viděli hořet na hranici? Napište mi do komentářů, jak se na ně díváte. A mluvím o těch tištěných, které jsou postižené ještě tím, že se v nich vyloženě efektivně a rychle hledá...Jenže kde jinde hledat, jak se dané slovíčko píše? Jak se skloňuje? A dokonce jestli je kohyponymum, či hyponymum (nebo doknce hyperonymum)? Kde to jinde zjistit? Co se podívat po internetu? Znáte nějaká ověřená pravidla českého pravopisu v online podobě, které stojí za zmínění?

Kromě Pravopisně.cz, které prostě mám v oblibě - hlavně teď udělali menší předělávku designu, takže obsahu je věnovaná podstatná část obrazovky (zbavili se jednoho sloupce, který v sobě stejně neměl nic podstatného).

Trochu bych jim vyčetla aktuální přehlednost levého sloupce - je tam už poměrně dost položek. Osobně bych třeba z bočního panelu vyhodila jednotlivé záložky na typy vyjmenovaných slov, které zabírají podstatnou část - klidně bych je nechala až na menší filtraci přímo po prokliku na danou kategorii. I moje děti ve třídě je používají, ale zabírají opravdu dost místa. A hlavně na 1 stránku (bez posunu myši/skrolování) nevidíte celou navigaci.

Chybí tam právě pravidla (díky bohu, že ve srozumitelné podobě - ne jako v případě akademické příručky) pro diktáty, větných rozborů, ostatní a také dost oblíbené časté chyby (kterých už mají přes 400). A zrovna jejich pravidla bych raději více vypíchla, aby byly všem na očích. CO myslíte - kam byste je vy v rámci dané stránky umístili?

A máte nějaké další on-line pravidla, která používáte? A nebo ta, které právě nepoužíváte? A proč? Napište mi:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama