Jak přechytračit i ty nejnáročnější (z)jevy

28. ledna 2015 v 17:28 | Minnie
Jak vyzrát na mnohé problematické češtinářské jevy, které na nás útočí dnes a denně? Jak je přechytračit, aby hrály dle vašich not? Na to se dnes podíváme - a poradím vám i jeden užitečný zdroj, za který mě budou žáci a žačky základních a středních škol milovat.A nebudu se jim divit - taky bych byla ráda za takové infomrace v ucelené a čitelné podobě když jsem já studovala. A že to bude už nějaký pátek. Teď se o něj můžu podělit leda se svými žáky na ZŠ kde učím. Nejspíše uhodnete co učím viďte :))

Nejspíše vás nepřekvapím tím, že bez učení a procvičování se toho moc nenaučíte. V tom vám bohužel nemůžu nabídnout žádnou zkratku či urychlení. Prostě učit se, učit se a učit se - ale jak? Nemusíte už nudně z papírových cvičebnicí, které zažily už císaře pána.

Zkuste to trochu zábavně - třeba díky novým typům cvičení na Pravopisně.cz - moje děti ve třídě (zdravím 6. B) je denně používají a předhánějí se, kdo vyplní dané cvičení rychleji:) A neskutečně je to baví. A já se jim nedivím. I my v kabinetu jsme si dali turnaj proti sobě na úrovni češtinářek a češtinářů. Kdo vyhrál vám nepovím - ale těm, kteří mi v miniturnaji věřili, bych nezklamala:)

Takže přechytračte i ty nejhorší Z(J)EVY tím, že už pro vás nebudou problémem. Pravděpodobně nikdy, protože alzheimerova nemoc vás zasáhne mnohem později v životě a to už vás nebudou trápit i/Y v koncovkách podstatných jmen. A už vůbec ne ve vyjmenovaných slovech.

A jaký tip jsem pro vás měla? Autoři serveru s pravopisnými cvičeními, který jsem vám doporučila výše vydali novou ministránku se souhrnými informacemi o slovních druzích - jmenují se Slovnidruh.cz (krásná doména už byla bohužel zabraná zaspamovaným webíkem - co se dá dělat...). Stačí si projít všechny záložky na webu (a vězte, že jich tam je habaděj) a rovnou vyzrajete i na všechny druhy slov, které v češtině máme... A ani to nebolelo viďte:))

Vaše Minnie:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama