Internetová jazyková příručka - UJC.CAS

22. března 2014 v 10:12 | Potusynka
Kde najít nejvíce ověřených pravidel a rad ohledně textového použití našecho krásného jazyka? No přeci na internetové jazykové příručce Akademii věd ČR.Pravidla českého pravopisu opravdu nejsou zrovna jednoduchá - až v pozdějším věku (třeba při hledání práce) pochopíte, proč vás ta otravná "úča" na základce tak drtila v diktátech. Prostě jí na vás záleželo - nebo si chtěla jen zasloužit svou výplatu (což je taky přijatelná možnost).

Právě Ústav pro jazyk český nedávno vydala nová Akademická pravidla - už jsem o nich psala dříve.

Oficiální instituce typu Ústav pro jazyk český se poměrně nepřátelsky vyjadřuje o internetových on-line databázích pravopisných cvičení a gramatických diktátů. Díky tomu, že je nemohou kontrolovat, brojí proti nim a nepovažují je za referenční a užitečné pro uživatele.

Je to velká škoda, protože právě podpora, garance a pravidelná kontrola těchto webů by výrazně pomohla zlepšit pravopis a gramatiku mnoha školáků, protože tyto on-line projekty navštěvuje denně až několik tisícovek žáků.

Měsíčně se může jednat o statisíce žáků a studentů - a to je už pořádná kupa. Apeluji tedy na vás - snažte se trochu otevřít... Děkuji za pozornost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama