Akademická příručka českého jazyka -

3. března 2014 v 5:21 | Tesynda
O český jazyk má stále dostatek lidí zájem - jak jinak vysvětlit, že do jazykové poradny (zřízené pod Ústavem pro jazyk český Akademie věd ČR) přibyly dotazy na problematické a netradiční jazykové a gramatické jevy - během tří let od zřízení jazykové poradny sem přibylo více než milion dotazů. Což je solidní základ pro novou publikaci, která jde právě do prodeje.Novinka od akademie se jmenuje poměrně tradičně - Akademická příručka českého jazyka. Byla vydána letos v lednu (2014), stránek má 536 (takže je to pěkná bichle, kterou si rozhodně na dovolenou nevezmete.


Rozměrě se nejedná taktéž o žádného trpaslíka - 145 na 205 milimetrů v pevné vazbě. Cenově se pohybuje kolem 400 korun - přeci jenom tolik papíru a inkoustu něco stojí. Nesmíme zapomenout i na ISBN (978-80-200-2327-8) a EAN (9788020023278).

Co nás nejvíce ale zájímá? No samozřejmě obsah knihy. Rozhodně nás čeká solidní nálož aktualizovaných pravidel, které v mnohých případech výrazně ovlivní používání například jazykových dublet (patří sem například museum x muzeum; gymnazium x gymnasium) - které z těcho výrazů budou příznakové, tedy aktuálně jazykově méně přípustné a do budoucna budou vyřazeny? No co myslíte?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama