Diktáty on-line - nový trend, který vše změní...

28. února 2014 v 20:23 | Tesynda
Proč jsem si vybrala téma diktátů? Je to sice něco nezáživného a dokola omílaného, ale stále je na českém trhu něco nového, na co je důležité upozornit.A třeba právě trend elektronického vzdelávání (třebas právě v českém jazyce) k nám přichází a bude stále sílit. Diktáty v elektronické podobě (takže on-line dostupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu) jsou zajímavou alternativou k běžným cvičebnicím, které známe nejspíše všichni ze svých školních let.

Ani 15 let po mých návštěvnách základní školy se toho moc nezměnilo - referovali mi o tom známé, kamarádky a další, že stále se děti učí z papírových cvičebnic (především jde o pravopis a gramatiku) a vzdělávat děti pomocí moderních metod výuky (například právě elektronické vzdělání) se ještě moc "nenosí".

Proč nechat děti se vzdělávat on-line?

Pár bodů:
  • rychlá oprava cvičení (nemusíte nic hledat v tzv. klíči na konci cvičebnice),
  • více typů diktátů (vyplňovačky, cvičení pro vyplnění, testy, kvízy, zvukové diktáy - je toho mnohem více...),
  • tyto elektronické cvičebnice jsou zdarma,
  • nemusíte stále gumovat předešlé cvičení, když si ho chcete procvičit znovu.
Za mě mají klasické papírové cvičebnice na "růžích" ustláno (rozhodně na těch trnitých - takže to ležení není nijak příjemné). Moderní typy výuky (třeba právě pravopisné testy na internetu) si snad dříve nebo později najde svou cestu k dítkám a pomohou jim s učením se našeho krásného jazyka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama